miercuri, 22 iulie 2009

S.C. HATTRICK S.R.L. - Cupa verii - Editia a III-a - F.C.INSTALL - Campioana

Romanul Andrei Ciornea a castigat in aceasta seara Cupa Verii la fotbal pe sintetic impreuna cu coechipierii de la FC Install, dupa ce au trecut de Elengant dupa loviturile de departajare. Elegantii au deschis scorul primii dupa care au majorat scorul la 2-0. Pana la pauza, Andrei Ciornea suteaza puternic cu stangul si aduce scorul la 2-1. Dupa pauza, neobositul Ciornea a reusit dubla si a adus egalarea echipei sale, dupa un nou sut foarte puternic cu stangul. La loviturile de la 7 m, FC Install s-a impus cu 5-4 dupa o serie de 7 lovituri si a pus mana pe cupa si pe premiul de 1.500 ron, in timp ce Elegant s-a ales cu 1.000 ron. Ocupanta locului trei a fost Anonime care au invins si ei in finala mica pe cei de la Sucevei tot dupa loviturile de departajare, scor 5-4, asta dupa ce in teren a fost 1-1. Echipa Anonime a fost premiata si ea cu o cupa si cu un premiu de 500 ron. La meci au asistat aproximativ 600 de persoane .

Despre ce e vorba....

SaluT ! Bine ai venit pe blogul meu. Numele meu este AlecS, sunt elev la Ş.A.P.V.L.C. anul II, în prezent arbitru de fotbal - categoria I- Liga a IV-a Botoşani. Sunt pasionat de fotbal, iar din când în când, în zilele care am puţin timp la dispoziţie postez căte o ştire, o informaţie, care poate cât de cât să atragă atenţia .