A1:Rotaru Andrei
A2:Iacobita Gabriela

joi, 5 martie 2009

Cupa Romaniei - Timisoreana

F.C.Itrom Trakt Tudor Vladimirescu este singura echipa din judetul Botosani care s-a retras din campionat , astfel Luceafarul II M.Eminescu este prima echipa calificata in faza a III-a din cadrul “Cupei Romaniei”- editia 2009-2010 - faza pe judet , iar meciul F.C.Concesti - F.C.M.Dorohoi este singurul din "Cupa Romaniei" care nu a fost programat.

A.J.F. Botosani

In atentia arbitrilor din Botosani . Incepand de joi , 5 martie 2009 , orele 18,00 , se reiau sedintele saptamanale ale Comisiei Judetene de Arbitri Botosani , in incinta Asociatiei Judetene de Fotbal !

marți, 3 martie 2009

Faza a-II-a din cadrul “Cupei Romaniei”-editia 2009-2010 se va desfasura pe plan judetean dupa urmatorul program in data de 08 martie 2009 - ora 11,00 :

12 . F.C.Tocileni - A.S.2000 Bucecea

In situatia in care dupa expirarea timpului regulamentar de joc, cele doua echipe se afla la egalitate, jocul se va prelungi cu 2 reprize a cate 15 minute fiecare, fara pauza intre ele, dar cu o pauza de 5 minute pana la prima repriza a prelungirilor. Daca dupa reprizele de prelungire egalitatea se mentine, echipa invingatoare va fi stabilita prin executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsa, potrivit procedurilor de determinare a castigatorului jocului, stabilite de I.F.A.B. prin “Legile Jocului”.

duminică, 1 martie 2009

F.C.Vorona - F.C.Tocileni 11 - 2

Astazi la Vorona , echipa din localitate , a disputat ultimul amical inainte de primul meci oficial , care va avea loc saptamana viitoare la Iacobeni (8 mart.) , meci in Cupa Romaniei Timisoreana ( faza judeteana) .

F.C.Vorona - F.C.Tocileni a avut loc pe un teren greoi , insa in care doar gazdele s-au facut simtite , prin pase foarte bune si multe goluri .

Pentru F.C.Vorona a deschis scorul Liuta Ciprian in secunda 36 , iar in minutul 5 a fost 3 - 0 pentru gazde , scorul la pauza : 6 - 0 . Iata toti marcatorii acestui meci , care fac parte din echipa F.C.Vorona : Irimia - 4 , Liuta - 3 , Podariu - 2 , Cotoflea si Bulgariu . Pentru echipa din Vorona pe toata durata celei de-a doua reprize a evoluat arbitrul Denis Cretu , pe postul de portar .

In urma meciurior amicale , F.C.Vorona "a tras linie" , in urma carora jucatorii au reusit sa treaca cu bine cele 5 meciuri disputate in extra-sezon :

1 . PRO Sport Vf. Campului - F.C.Vorona : 1 - 3

2 . Viitorul Liteni (SV) - F.C.Vorona : 5 - 4

3 . A.S. 2000 Bucecea - F.C.Vorona : 3 - 3

4 . F.C.Tocileni - F.C.Vorona : 5 - 6

5. F.C.Vorona - F.C.Tocileni : 11 - 2

In concluzie , iata si bilantul : 3v - 1 e - 1i
Meciul a fost arbitrat de A.Sofronie , G.Iacobita si I.Tanasa .

Despre ce e vorba....

SaluT ! Bine ai venit pe blogul meu. Numele meu este AlecS, sunt elev la Ş.A.P.V.L.C. anul II, în prezent arbitru de fotbal - categoria I- Liga a IV-a Botoşani. Sunt pasionat de fotbal, iar din când în când, în zilele care am puţin timp la dispoziţie postez căte o ştire, o informaţie, care poate cât de cât să atragă atenţia .