marți, 13 octombrie 2009

ROMANIA - Insulele FEROE 3-0

Pustii lui Sandoi au reusit sa spele rusinea din Letonia, reusind sa castige cu 3-0 partida cu Insulele Feroe de la Botosani pe o vreme ploaioasa , cu vant puternic si o temperatura de doar 5 grade Celsius .
Romania a deschis scorul prin Bicfalvi in minutul 5, cand dupa o pasa a lui Sburlea, mijlocasul echipei Steaua a sutat pe jos de la 23 de metri.
In minutul 40, atacantul Liviu Ganea a dus scorul la 2-0 cu un sut de la 14 metri in stanga portarului Jorgensen.
Andrei Ionescu a majorat diferenta in minutul 58, cand a reluat la coltul lung o pasa venita de la Sburlea.

Romania: 1. Lungu - 2. Barboianu, 3. Barbu, 4. Ilie, 5. Gaman - 6. Bicfalvi, 8. Ionescu, 9. Ganea, 10. Torje (7. Alexe '82), 14. Sburlea (18 Bujor '67) - 15. Ionita (11. Ochirosii '59). Antrenor: Emil Sandoi.

Insulele Feroe: 1. H. Jorgensen - 3. Holm, 4. D. Davidsen, 6. Ellingsgaard, 7. Poulsen - 8. R. Jacobsen (15. Fero '54), 9. F. Justinussen (12. Klettskaro '79), 10. Mouritsen, 11. K. Jacobsen - 13. Nesa (5. P. Justinussen '73), 14. Edmundson. Antrenor: William Jacobsen.

Partida a fost arbitrata de o brigada din Bulgaria avandu-l la centru pe Nikolai Iordanov, ajutat la cele doua linii de Krassimir Kerezov si Krum Stoilov. Rezerva de arbitru a fost Georgi Iordanov.

Despre ce e vorba....

SaluT ! Bine ai venit pe blogul meu. Numele meu este AlecS, sunt elev la Ş.A.P.V.L.C. anul II, în prezent arbitru de fotbal - categoria I- Liga a IV-a Botoşani. Sunt pasionat de fotbal, iar din când în când, în zilele care am puţin timp la dispoziţie postez căte o ştire, o informaţie, care poate cât de cât să atragă atenţia .